Пошук

Статистика

  • Статті : 2078
  • Перегляди статей : 1627938

 

18 жовтня, у Кафедральний Собор до Чудотворної Пресвятої Богородиці прийшли більше 10 тисяч вірників

   В суботу, 18 жовтня уперше в історії Церкви Христової на Закарпатті відбулася знаменна подія. Зранку, ЧУДОТВОРНА ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЯ із СЕНТКУТУ (Угорщина) прибула до Ужгородського Римо-Католицького Костьолу Святого Георгія, де перебувала до 13 години. Потім урочисто ЧУДОТВОРНА ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЯ була перенесена в Ужгородський Хрестовоздвиженський греко-католицький Кафедральний Собор, де, для вшанування вірниками перебувала 4 години. Статуя Чудотворної Пресвятої Богородиці відбула із Кафедрального Собору м.Ужгорода до свого постійного місця перебуван- ня у Сенткут (Угорщина) в 17:15(к.ч.) (Більш детальніше про цю історичну подію, читайте на головній сторінці Кафедрального Вісника)







Цьогоріч виповнюється       25 років виходу нашої Єпархії з підпілля.

   28 квітня 2014 року виповнилося 25 років, коли на Велику П’ятницю, на кладовищі в Ужгороді– Калварія - була відслужена перша публічна ВЕЛИКА СТРАСНА ВЕЧІРНЯ З ВИНО- СОМ СВЯТОЇ ПЛАЩЕНИЦІ, після жорстокого переслі- дування Греко-Католицької Церкви, яке тривало більше 40 років. Це перше публічне Богослужіння відслужив світлої пам’яті отець о. Юрій Федака.
Цьогоріч, 28 квітня, у понеділок Мукачівська греко-католицька Єпархія роз-почала святкувати юві- лейну дату 25-ти річчя виходу нашої Церкви з підпілля.

НЕДІЛЯ. БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ

НЕДІЛЯ. БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ

Божественна Літургія у Кафедральному Соборі   30  листопада. Недільну Службу...

 В Ужгороді, у Кафедральному Соборі завершено реставраційні роботи у Святилищі

В Ужгороді, у Кафедральному Соборі завершено реставраційні роботи у Святилищі

Цьогоріч, у другій половині  листопада  було  завершено  реставраційні...

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого с....

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Вознесенську парафію с. Великі Лучки деканату Мукачево-район

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Вознесенську парафію с. Великі Лучки деканату Мукачево-район

22-го листопада у день пам’яті мучеників Онисифора і Порфирія , Преосвященний владика...

Неділя - Божественна Літургія у Кафедральному Соборі

Неділя - Божественна Літургія у Кафедральному Соборі

23 листопада – неділя. Божественна Літургія у Кафедральному  Соборі. Службу...

В обласному центрі Закарпаття вшанували пам’ять жертв Голодомору

В обласному центрі Закарпаття вшанували пам’ять жертв Голодомору

Традиційно в останню суботу листопада, українці вшановують пам’ять жертв голодоморів, що...

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську громаду с. Забрідь Великоберезнянського деканату

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську громаду с. Забрідь Великоберезнянського деканату

21-го листопада на свято Архістратига Михаїла, Преосвященний владика Мілан з Архипастирським...

В Ужгороді у Кафедральному Соборі відбулася святкова Божественна Літургія на честь празника Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

В Ужгороді у Кафедральному Соборі відбулася святкова Божественна Літургія на честь празника Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

Сьогодні, 21 листопада в Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному...

СЬОГОДНІ, 7 КВІТНЯ, СВЯТА ЦЕРКВА ТА ХРИСТИЯНИ СВЯТКУЮТЬ БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

 7 квітня відзначаємо  один з найбільших дванадесятих празників у літургійному році – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням народно-релігійне свято після Великодня і Різдва Христового. Благовіщення  Пресвятої Богородиці - це свято воскреслої землі, пробудження життєвої сили природи. Цього дня,  Дух  світла благословляє Землю і все, що живе на ній. 

В цей день архангел Гавриїл провістив діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа.

Детальніше...

Празник Трьох Святителів - 12 лютого

Св. Василій Великій
Св. Григорій Богослов
Св. Іван Золотоустий
«Празнує днесь Церква визначне торжество трьох Учителів, вони бо укріпили Церкву своїми божественними догматами». (Сідален утрені празника).
30 січня (12 лютого) святкуємо пам'ять трьох великих і дуже визначних ієрархів, учителів, проповідників і Отців Східної Церкви: св. Василія Великого, св. Григорія Богослова і св. Івана Золотоустого. В нашому народі цей празник знаний, як свято «Трьох Святителів». Три отці - ієрархи-святителі це провідні вчителі віри, святості й науки Христової Церкви. Вони передали нам чисту віру Нікейського Собору, вони пояснили нам догмати про Святу Трійцю, Христове Божество та Пресвяту Євхаристію. За їхні заслуги наша Східна Церква називає їх у своїх Богослужіннях рівноапостольними, органами Святого Духа, колонами Церкви та вчителями вселенної. Всі вони жили в четвертому столітті — золотому віці християнської віри. Св. Василій і св. Григорій це сини славної Каппадокії, в Малій Азії, друзі і майже однолітки. Св. Іван Золотоустий — з Антіохії і був молодший від них на 20 років. Всіх їх єднала апостольська ревність за святу віру і спасіння душ.
Детальніше...

Собор святого славного пророка і Предтечі Йоана Хрестителя

Свята Церква кілька разів у році вшановує пам’ять цього великого свята, про якого сам Спаситель сказав так: "Істинно кажу вам, що між народженими від жінок, не було більшого від Йоана Хрестителя" (Мт. 11, 11). І справді, "Йоан гідний того, щоб  сам Спаситель свідчив про нього " (св. Августин), бо  "великий Йоан превосходить усіх, він вищий від пророків, більший від патріархів, а хто б з людей  не народився у цім світі , той менший від Йоана" (св. Амвросій), і "дивний є той, хто, будучи чоловіком, більший святістю за ангелів"(св. Йоан Золотоустий). Церква вшановує пам’ять зачаття святого Йоана Предтечі -  23 вересня, різдва - 24 червня, усікновення - 29 серпня, віднайдення Чесної Голови (перше і друге) 24 лютого і (третє) 25 травня. 
Детальніше...

Ватикан: святкування святого Антонія, абата

17 січня католицька Церква відзначає празник святого Антонія, абата. Його святкує не тільки римо-католицька Церква, адже цього дня Східні Церкви, що дотримуються григоріянського календаря відзначають Преподобного і богоносного отця нашого Антонія Великого. За юліянським календарем цей празник припадатиме на 30-те січня. 
Преподобний Антоній, великий ранньохристиянський подвижник, пустельник, засновник самітницького життя, один із натхненників монашества, жив у Єгипті в 251-356 роках. 15 років він прожив самотньо у хижі поблизу своїх рідних місць; потім ще 20 років - на березі Нілу біля підніжжя гори. Він пережив велику духовну боротьбу, мав навіть численні «втілені» атаки сатани, що з’являвся під різними виглядами. Св. Антоній дотримувався найсуворішого аскетизму, скоротивши їжу, пиття і сон до мінімуму, необхідного для підтримки життя.

Детальніше...

СВЯТИЙ АНДРІЙ — АПОСТОЛ УКРАЇНИ

Апостол Андрій  проповідував серед  народів, які  проживали на  берегах Чорного  моря і  Дніпра.  І  якщо  апостол  прийшов  для  справи  проповідництва Євангелія  на  наші  землі,  то  це  означає,  що  наші  землі  не  були безлюдними,  а  заселеними  тодішніми  племенами.  Тому  стає  очевидним, що пізніше  Київ  став  центром  християнства серед  слов’янських  народів Сходу.  З берегів  Дніпра  християнство  розповсюджувалося  по  всій  Київській Русі.  
Апостол  Андрій  був  свідком  проповідництва Ісуса Христа,  Його  чудес,  що підтверджувало  Божество Спасителя.  Андрій   бачив  страждання  Божого Сина,  Його  смерть  і  Воскресіння.  
Коли  Святий  Іван  Предтеча  проповідував  у  Йорданській  пустелі,  Андрій  був Його  учнем  і  вже  на  той  час  багато  що  чув  про  Ісуса  Христа,  а  згодом  стає Його  учнем,  бо,  як  розповідає  Святе  Євангеліє: «…йдучи  попри
Галилейське  море,  побачив  двох  братів, Симона,  що  звався  Петром,  і Андрія,  його  брата,  що  закидали  сіті  у  море,  бо  були  рибалки.  І  до  них мовив: «Ідіть  за  Мною,  Я  вас  зроблю рибалками  людей» (Мт. 4, 18 – 19). Почувши  ці  слова,  брати  пішли  за  Спасителем  і  більше  ніколи  не розлучалися  з  Ним.
Після  Господнього  Вознесіння  на  Небо і  Зіслання  Святого  Духа  на
Апостолів  вони,  кинувши  жереб, розійшлися  по  всьому  світу, щоб  нести народу  Євангельську  Вістку.  Святий  Андрій  пішов  поміж  поганські  народи нести  світло  Христового  вчення.
Детальніше...

8 листопада — Святого і славного великомученика Димитрія Мироточця

 
Святий Дмитрій народився в македонському місті Солунь, де його батько був начальником міста і таємним християнином. Побожні родичі гарно виховали сина, а помираючи, залишили йому маєток та інший, набагато цінніший скарб — глибоко вкорінену в серці святу віру. Цісар Максиміян довірив молодому, але хороброму і мудрому Дмитрію уряд, яким керував його батько, і наказав йому переслідувати та мучити християн. Але скоро донесли цісареві, що Дмитрій не те що не переслідує християн, але й сам визнає християнську віру та інших до цього заохочує. Цісар, повертаючись з війни, навмисне прибув до Солуні, щоб розслідувати цю справу.
Св. Дмитрій був готовим до мук: він просив свого слугу Луппу, щоб після його смерті той все майно роздав убогим, а сам визнав перед цісарем, що є християнином і ніяка сила не доведе його до того, щоб він відрікся Христа Спасителя. Цісар наказав кинути його до в’язниці, де святий перебував на молитві, і де, за переданням, удостоївся бачити Ангела небесного, який укріпив його і потішив надією скорої мученицької смерті.
Детальніше...

м. Ужгород,

пл. Андрія Бачинського,2.

E-mail: [email protected]

 

Графік роботи сакристії:

кожного дня від 7.30 до 18.30 год.

Написати нам

Ваш Email для відповіді:
Імя:
Текст: