Пошук

Статистика

  • Статті : 2078
  • Перегляди статей : 1627981

 

18 жовтня, у Кафедральний Собор до Чудотворної Пресвятої Богородиці прийшли більше 10 тисяч вірників

   В суботу, 18 жовтня уперше в історії Церкви Христової на Закарпатті відбулася знаменна подія. Зранку, ЧУДОТВОРНА ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЯ із СЕНТКУТУ (Угорщина) прибула до Ужгородського Римо-Католицького Костьолу Святого Георгія, де перебувала до 13 години. Потім урочисто ЧУДОТВОРНА ПРЕСВЯТА БОГОРОДИЦЯ була перенесена в Ужгородський Хрестовоздвиженський греко-католицький Кафедральний Собор, де, для вшанування вірниками перебувала 4 години. Статуя Чудотворної Пресвятої Богородиці відбула із Кафедрального Собору м.Ужгорода до свого постійного місця перебуван- ня у Сенткут (Угорщина) в 17:15(к.ч.) (Більш детальніше про цю історичну подію, читайте на головній сторінці Кафедрального Вісника)Цьогоріч виповнюється       25 років виходу нашої Єпархії з підпілля.

   28 квітня 2014 року виповнилося 25 років, коли на Велику П’ятницю, на кладовищі в Ужгороді– Калварія - була відслужена перша публічна ВЕЛИКА СТРАСНА ВЕЧІРНЯ З ВИНО- СОМ СВЯТОЇ ПЛАЩЕНИЦІ, після жорстокого переслі- дування Греко-Католицької Церкви, яке тривало більше 40 років. Це перше публічне Богослужіння відслужив світлої пам’яті отець о. Юрій Федака.
Цьогоріч, 28 квітня, у понеділок Мукачівська греко-католицька Єпархія роз-почала святкувати юві- лейну дату 25-ти річчя виходу нашої Церкви з підпілля.

НЕДІЛЯ. БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ

НЕДІЛЯ. БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ У КАФЕДРАЛЬНОМУ СОБОРІ

Божественна Літургія у Кафедральному Соборі   30  листопада. Недільну Службу...

 В Ужгороді, у Кафедральному Соборі завершено реставраційні роботи у Святилищі

В Ужгороді, у Кафедральному Соборі завершено реставраційні роботи у Святилищі

Цьогоріч, у другій половині  листопада  було  завершено  реставраційні...

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого

Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого с....

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Вознесенську парафію с. Великі Лучки деканату Мукачево-район

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Вознесенську парафію с. Великі Лучки деканату Мукачево-район

22-го листопада у день пам’яті мучеників Онисифора і Порфирія , Преосвященний владика...

Неділя - Божественна Літургія у Кафедральному Соборі

Неділя - Божественна Літургія у Кафедральному Соборі

23 листопада – неділя. Божественна Літургія у Кафедральному  Соборі. Службу...

В обласному центрі Закарпаття вшанували пам’ять жертв Голодомору

В обласному центрі Закарпаття вшанували пам’ять жертв Голодомору

Традиційно в останню суботу листопада, українці вшановують пам’ять жертв голодоморів, що...

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську громаду с. Забрідь Великоберезнянського деканату

Преосвященний владика Мілан з Архипастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську громаду с. Забрідь Великоберезнянського деканату

21-го листопада на свято Архістратига Михаїла, Преосвященний владика Мілан з Архипастирським...

В Ужгороді у Кафедральному Соборі відбулася святкова Божественна Літургія на честь празника Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

В Ужгороді у Кафедральному Соборі відбулася святкова Божественна Літургія на честь празника Архістратига Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних

Сьогодні, 21 листопада в Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному...

Папа Франциск затвердив декрети щодо деяких беатифікаційних процесів

У п’ятницю, 7 листопада 2014 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих, під час якої затвердив декрети цього відомства про визнання геройськості чеснот восьми Слуг Божих.
Лише одна з майбутніх блаженних походить з давніших часів. Це мирянка-місіонерка Жанна Манш, яка народилася у Франції на початку XVII сторіччя, а відійшла по вічну нагороду 1673 року в Канаді.

Детальніше...

Папа Франциск оновив приписи, які стосуються зречення з уряду єпископів та працівників Римської Курії

Святіший Отець Франциск оновив приписи, які стосуються зречення з уряду у зв’язку з досягненням граничного віку, або з інших поважних причин, поданого дієцезальними та єпархіяльними єпископами, як також головами та членами ватиканських відомств, що призначаються Папою.
У «Приписах щодо зречення з уряду дієцезальних єпископів та носіїв урядів, що випливають з папського призначення», які були оприлюднені та введені в дію 5 листопада 2014 р., а затвердженні Святішим Отцем два дні перед тим, пригадується про те, що служіння Божому людові, зокрема, єпископа у сучасному світі, вимагає «великої компетентності, здібностей та загальнолюдських і духовних обдарувань».

Детальніше...

Коли справа потрапляє до церковного суду, головне завдання всіх учасників процесу — віднайти правду щодо дійсності подружжя

Не останню роль тут відіграє захисник подружнього вузла, який у шлюбному процесі захищає дійсність подружжя і збирає відповідні аргументи.

Як визначається подружжя в канонічному праві?

Канон 1055 Кодексу канонічного права визначає подружжя так само, як і теологія. Тобто: це нерозривний союз чоловіка і жінки, спрямований на добро подругів та народження й виховання потомства. Між охрещеними цей зв’язок піднесений до гідності Таїнства, а між охрещеною особою і неохрещеною він натуральний, але не сакраментальний.

Детальніше...

Ватиканський кардинал застеріг від поспішної реформи канонічного права

Перш ніж починати реформу Кодексу канонічного права, потрібно спочатку докласти багато зусиль, щоб його вивчити, вважає голова Папської ради з інтерпретації законодавчих текстів, кардинал Франческо Коккопальмеріо.

Таким чином, ієрарх «охолоджує» емоції тих, хто закликає до швидких реформ Кодексу.

В інтерв'ю «L'Osservatore Romano» ватиканський ієрарх зазначив, що, наприклад, для боротьби проти педофілії єпископи мають у своєму розпорядженні всі необхідні юридичні засоби. Проблема не у відсутності правових інструментів, але в їх незнанні і невикористанні, підкреслив глава дикастерії.

Детальніше...

Папа Франциск: Характерною ознакою діалогу із вірними нехристиянських релігій повинно бути наставлення відкритості у правді та любові

Сьогодні, 28 листопада 2013 року, у Ватикані закінчилась Пленарна зустріч Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу, яка тривала від 25 листопада, на тему: «Члени різних релігійних традицій в громадянському суспільстві». Ця тема вивчалася членами та радниками Папської Ради як із загальної точки зору, тобто, питання ролі релігії у громадянському суспільстві, так і досвіду різних релігійних спільнот у суспільствах, де більшість становлять мусульмани. Пленарна зустріч стала слушною нагодою, щоб призадуматися над актуальним станом міжрелігійного діалогу в різних частинах світу та роллю християнської спільноти у справі покращення стосунків з визнавцями інших релігій.
Кульмінаційним моментом Пленарної зустрічі Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу стала зустріч із Святішим Отцем Франциском, яка відбулась сьогодні опівдні. 

Детальніше...

Здійснення правосуддя у Церкві є частиною євагелізаційної місії. Папа Франциск прийняв членів Верховного Трибуналу Апостольської Сигнатури

Прикладом для тих, хто служить правосуддю у Церкві повинен бути образ Доброго Пастиря. На це звернув увагу Папа Франциск, приймаючи у п’ятницю, 8 листопада 2013 р., учасників пленарної асамблеї Верховного Трибуналу Апостольської Сигнатури, який є вищим трибуналом Апостольської Столиці, серед завдань якого наглядати та забезпечувати належне здійснення правосуддя у Церкві, а також – вирішувати суперечки між дикастеріями Римської Курії. Приймаючи 50 часників засідань, Святіший Отець поділився думками щодо процесів визнання недійсності подружжя та про роль так званого «Захисника подружнього вузла».
За словами Наступника святого Петра, той, хто здійснює правосуддя у Церкві не може чинити це байдуже, з наставленням бюрократа, особливо тоді, коли йдеться про делікатні аспекти, які виникають у випадку процесів щодо недійсності подружнього вузла. У цих процесах особливе завдання стоїть перед «Захисником вузла». Необхідно, щоб «він міг ефективно здійснювати те, що йому належиться, для того, щоб полегшити досягнення істини в остаточному вироку».
У цьому контексті Папа відзначив роль Апостольської Сигнатури, що приготувала окрему інструкцію Dignitas connubii, яка чітко викладає процесуальні норми, яких слід дотримуватися, а свою теперішню пленарну зустріч присвятила «сприянню дієвого захисту подружнього вузла у канонічних процесах про визнання недійсності».
Детальніше...

Папа Франциск: Корупція позбавляє гідності

 

Вранці, 8 листопада 2013 р., коментуючи євангельську притчу про нечесного управителя у проповіді під час Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти», Папа Франциск закликав молитися за дітей, які отримують від батьків так би мовити «нечистий хліб», який є плодом корупції, та поділився думками про «дух цього світу», про те, наскільки він є підступним.

«Коли думаємо про наших ворогів, то, справді, у першу чергу думаємо про диявола, тому що це він спричиняє нам зло», – зауважив Святіший Отець, додаючи, що стилем життя і поведінки, які дуже подобаються дияволові, є світськість, тобто, жити згідно з так званими «цінностями» цього світу. Прикладом світськості є згаданий управитель, хоч хтось може сказати, що він, мовляв, «робить те, що всі». І, дійсно, повсюди існує наставлення «шукати легшого шляху» заробити на життя.

Детальніше...

м. Ужгород,

пл. Андрія Бачинського,2.

E-mail: [email protected]

 

Графік роботи сакристії:

кожного дня від 7.30 до 18.30 год.

Написати нам

Ваш Email для відповіді:
Імя:
Текст: