ПОНЕДІЛОК (1 грудня) – Мчч. Платона й Романа 7:00(к.ч.) — ...
Божественна Літургія у Кафедральному Соборі 30 листопада. Недільну Службу...
Цьогоріч, у другій половині листопада було завершено реставраційні...
Архієрейська Служба Божа з нагоди храмового свята Святасвятителя Івана Золотоустого с....
22-го листопада у день пам’яті мучеників Онисифора і Порфирія , Преосвященний владика...
23 листопада – неділя. Божественна Літургія у Кафедральному Соборі. Службу...
ПОНЕДІЛОК ( 24 листопада) – Прп. Теодора Студита 7:00(к.ч.) ...
Традиційно в останню суботу листопада, українці вшановують пам’ять жертв голодоморів, що...
21-го листопада на свято Архістратига Михаїла, Преосвященний владика Мілан з Архипастирським...
Сьогодні, 21 листопада в Ужгородському Хрестовоздвиженському греко-католицькому Кафедральному...
У п’ятницю, 7 листопада 2014 р., Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції кардинала Анджело Амато, Префекта Конгрегації в справах святих, під час якої затвердив декрети цього відомства про визнання геройськості чеснот восьми Слуг Божих.
Лише одна з майбутніх блаженних походить з давніших часів. Це мирянка-місіонерка Жанна Манш, яка народилася у Франції на початку XVII сторіччя, а відійшла по вічну нагороду 1673 року в Канаді.
Святіший Отець Франциск оновив приписи, які стосуються зречення з уряду у зв’язку з досягненням граничного віку, або з інших поважних причин, поданого дієцезальними та єпархіяльними єпископами, як також головами та членами ватиканських відомств, що призначаються Папою.
У «Приписах щодо зречення з уряду дієцезальних єпископів та носіїв урядів, що випливають з папського призначення», які були оприлюднені та введені в дію 5 листопада 2014 р., а затвердженні Святішим Отцем два дні перед тим, пригадується про те, що служіння Божому людові, зокрема, єпископа у сучасному світі, вимагає «великої компетентності, здібностей та загальнолюдських і духовних обдарувань».
Не останню роль тут відіграє захисник подружнього вузла, який у шлюбному процесі захищає дійсність подружжя і збирає відповідні аргументи.
Як визначається подружжя в канонічному праві?
Канон 1055 Кодексу канонічного права визначає подружжя так само, як і теологія. Тобто: це нерозривний союз чоловіка і жінки, спрямований на добро подругів та народження й виховання потомства. Між охрещеними цей зв’язок піднесений до гідності Таїнства, а між охрещеною особою і неохрещеною він натуральний, але не сакраментальний.
Детальніше...Перш ніж починати реформу Кодексу канонічного права, потрібно спочатку докласти багато зусиль, щоб його вивчити, вважає голова Папської ради з інтерпретації законодавчих текстів, кардинал Франческо Коккопальмеріо.
Таким чином, ієрарх «охолоджує» емоції тих, хто закликає до швидких реформ Кодексу.
В інтерв'ю «L'Osservatore Romano» ватиканський ієрарх зазначив, що, наприклад, для боротьби проти педофілії єпископи мають у своєму розпорядженні всі необхідні юридичні засоби. Проблема не у відсутності правових інструментів, але в їх незнанні і невикористанні, підкреслив глава дикастерії.
Детальніше...Сьогодні, 28 листопада 2013 року, у Ватикані закінчилась Пленарна зустріч Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу, яка тривала від 25 листопада, на тему: «Члени різних релігійних традицій в громадянському суспільстві». Ця тема вивчалася членами та радниками Папської Ради як із загальної точки зору, тобто, питання ролі релігії у громадянському суспільстві, так і досвіду різних релігійних спільнот у суспільствах, де більшість становлять мусульмани. Пленарна зустріч стала слушною нагодою, щоб призадуматися над актуальним станом міжрелігійного діалогу в різних частинах світу та роллю християнської спільноти у справі покращення стосунків з визнавцями інших релігій.
Кульмінаційним моментом Пленарної зустрічі Папської Ради в справах міжрелігійного діалогу стала зустріч із Святішим Отцем Франциском, яка відбулась сьогодні опівдні.
Вранці, 8 листопада 2013 р., коментуючи євангельську притчу про нечесного управителя у проповіді під час Святої Меси в каплиці «Дому Святої Марти», Папа Франциск закликав молитися за дітей, які отримують від батьків так би мовити «нечистий хліб», який є плодом корупції, та поділився думками про «дух цього світу», про те, наскільки він є підступним.
«Коли думаємо про наших ворогів, то, справді, у першу чергу думаємо про диявола, тому що це він спричиняє нам зло», – зауважив Святіший Отець, додаючи, що стилем життя і поведінки, які дуже подобаються дияволові, є світськість, тобто, жити згідно з так званими «цінностями» цього світу. Прикладом світськості є згаданий управитель, хоч хтось може сказати, що він, мовляв, «робить те, що всі». І, дійсно, повсюди існує наставлення «шукати легшого шляху» заробити на життя.
Детальніше...